wróć do listy...

Ženy do IT patří

Březen je měsícem věnovaným ženám a tedy i příhodným obdobím pro článek na téma jejich klíčové role v oblastech, které dříve patřily především mužům.


Proč je březen měsícem žen

Ve Spojených státech amerických je březen oslavován jako měsíc žen v amerických dějinách (National Women’s History Month). Oslava historických úspěchů žen v mnoha oblastech má být inspirací pro ženy a dívky po další generace. Významné činy žen jsou každoročně odměňovány americkým ministerstvem zahraničí mezinárodní cenou International Women of Courage Award. V roce 1978 byla v Kalifornii iniciována první oslava nazvaná „Týden historie žen“ a byl to právě týden s datem 8. března, který se stal celosvětově uznávaným Mezinárodním dnem žen.


Poptávka na pracovním trhu i po specialistkách

Na pracovním trhu je dnes velká poptávka po specialistech v mnoha oborech. Stejně je tomu i na poli technologií, kdy se zaměstnavatelé doslova přetahují o odborníky. Dobří pracovníci reprezentují dobrou firmu a jako taková jim musí nabídnout vstřícné a motivující podmínky pro jejich získání i setrvání v týmu.


Sjednotit osobní a pracovní život je dnes čím dál více prioritou pro všechny. Pro ženy je to však často nutností. Důležité jsou v tomto ohledu flexibilní pracovní podmínky ze strany zaměstnavatele z hlediska pracovního úvazku pro rodiče, kteří se vrací z rodičovské dovolené. Některé z žen nemohou či nechtějí přerušit svou kariéru ani v době, kdy odcházejí na mateřskou dovolenou. Může pro ně být obtížné sladit svou profesi s rodičovstvím a je výhrou na obou stranách, dokáže-li zaměstnavatel najít způsob, jak ženě práci v tomto období umožnit. Pokud žena ani v období mateřství nemusí svou profesi zcela opustit, je pro ni pak snadnější nástup do zaměstnání po skončení rodičovské dovolené. Jestliže se velké procento žen z rodičovské dovolené k původnímu zaměstnavateli nevrátí, stojí to firmu nemalé finanční prostředky.


Co na to Konica Minolta IT Solutions Czech?

Ve společnosti Konica Minolta patříme v této oblasti mezi inovátory. Uvědomujeme si, že zaměstnanci a zaměstnankyně jsou srdcem naší společnosti, a hledáme vždy možnosti, jak si vzájemně vyjít vstříc. Vážíme si profesionality a odbornosti našich pracovníků a jsme si vědomi jejich špičkových znalostí a dovedností. Sehrané týmy jsou součástí naší firemní filozofie a děláme vše pro to, abychom si jejich členy v naší společnosti udrželi. Motivujeme zaměstnance kromě jiných benefitů i možnostmi práce na zkrácený úvazek, flexibilní pracovní doby nebo práce z domova.

„Zejména ženy s malými dětmi často hledají cestu, jak skloubit profesní a osobní život. Ne vždy umí zaměstnavatelé na jejich požadavky reagovat. Ve společnosti Konica Minolta se snažíme těmto potřebám vycházet vstříc. Chceme ženy, ale i muže, motivovat v jejich profesním růstu a podpořit je v úsilí být i přes vysoké pracovní nasazení skvělými a pečujícími rodiči,“ upřesňuje Olga Konečná, personální ředitelka společnosti Konica Minolta IT Solutions Czech a dodává: „Díky optimálním pracovním podmínkám máme v týmu skvělé profesionály a profesionálky, pro které není důležitý jen počet odpracovaných hodin, ale výsledek jejich práce a dobré jméno firmy.“

Pro společnost Konica Minolta zkrátka ženy do IT patří a jsou přirozenou a důležitou součástí tohoto oboru. 

Ženy v IT

Konica Minolta v minulosti podpořila projekt pomáhající podnikání a vzdělávání žen nejen v IT oblasti Czechitas  

Podívejte se také na video společnosti Konica Minolta u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen 2019

Patříte-li mezi ženy, které zajímá obor IT v jakékoliv oblasti, rádi vás uvítáme v našem týmu. Přečtěte si více v sekci Lidé a kariéra. A pokud si nevyberete z aktuálně volných pozic, rozhodně nás i tak kontaktujte. Společně se pokusíme najít další cesty pro vzájemnou spolupráci.