Vývoj na zakázku

Zakázkový vývoj poskytuje zákazníkovi řešení v okamžiku, kdy jeho současné systémy nemohou pokrýt jeho potřeby. Výhodou zakázkového vývoje je skutečnost, že nejsme omezeni jen jedním typem aplikací. Dle požadavků zákazníka vybereme tu nejvhodnější technologii a architekturu i s ohledem na budoucí údržbu a rozvoj.

Kdy potřebují zákazníci zakázkový vývoj:
•    současný systém nemá požadovanou funkcionalitu
•    cena dopracování nových funkcionalit do současného systému je příliš vysoká nebo není možná
•    existuje systém, který dokáže pokrýt novou potřebu, ale zákazník nevyužije celou komplexnost systému
•    nemodernost a robustnost stávajících systémů
•    integrace současných systémů na okolní svět a komunikaci s ním
•    zákazník chce, aby se vývoj řídil a přizpůsoboval dynamicky jejich požadavkům na systém a ne obráceně
•    nová aplikace je přidanou hodnotou pro zákazníky, obchodní partnery nebo interní zákazníky uživatele systémů
jaké typy aplikací dodáváme?

Windows/Desktopové aplikace
Desktopové nebo Windows aplikace jsou nainstalované na lokálním počítači. Jednoznačnou výhodou je, že taková aplikace má přístup k různým periferiím, jako jsou pokladny, čtečky, síť atd. Další  výhodou je cena, kdy vývoj desktopové aplikace je levnější než vývoj webové nebo mobilní aplikace. Aplikace je nainstalovaná lokálně na počítači a pro spuštění je třeba se připojit do VPN. Tímto typem aplikací se nejčastěji řeší interní systémy společností, administrační části systémů apod.

Používáme moderní technologii WPF v kombinaci s architekturou MVVM. Výhodou těchto technologií je oddělení výkonného kódu od designu a následnou snadnější údržbu a rozvoj kódu.

Webové aplikace
Webové aplikace běží na webovém serveru a tento server může být provozován na serveru zákazníka nebo na cloudu. Výhodou webových aplikací je jejich dostupnost přes internet zákazníkům, obchodním partnerům nebo zaměstnancům. Další výhodou tohoto typu aplikací je jejich snadná aktualizace, kdy aplikaci aktualizujete na webovém serveru, a všichni uživatelé mají aktuální verzi. Oproti desktopovým aplikacím je náročnější na vývoj.

Nejčastěji vyvíjíme webové aplikace v moderní technologii ASP.NET MVC 5 / ASP.NET Core v kombinaci s bootstrapem, který zajištuje bezproblémové zobrazení aplikace na tabletech i mobilních zařízeních. Máme zkušenosti i s vývojem aplikací na moderních javascriptových frameworcích např. AngularJS.

 

Jako webovou aplikaci můžete mít svoje CRM, eshop, skladový systém, online objednávku servisu, systém pro zákazníky (helpdesk), kompletní ERP a další typy aplikací. Možnosti webového vývoje  jsou neomezené. Naše společnosti se zaměřuje především na rozsáhlá webová řešení, se kterými máme bohaté zkušenosti. Čím se nezabýváme, je tvorba designu stránek. Design vždy řešíme v úzké spolupráci se zákazníkem.

Mobilní aplikace
Mezi Mobilní aplikace řadíme nativní aplikace pro operační systémy iOS, Android a Windows 10 Mobile. Výhodou nativních mobilních aplikací je jejich přístup k hardware zařízení, jako je fotoaparát, GPS, SMS, telefonní seznam, možnost přijímat oznámení a notifikace.

Pro vývoj tohoto typu aplikací používáme technologii Xamarin, která umožňuje psaní 1 aplikace pro všechny platformy najednou. Jako příklad můžeme uvést aplikaci pro přehled a správu benefitů, manažerskou aplikaci pro vyhodnocení výsledků firmy atd.

Služby
Tento typ aplikací se nejčastěji používá, když zákazníkem požadovaná aplikace nepotřebuje frontend, ale jen poskytuje rozhraní, přes které poskytuje data nebo naopak přes jiné rozhraní data konzumuje. Služby můžou být webové nebo Windows. Nejčastěji se služby používají v integračních scénářích, kdy poskytují rozhraní externím systémům nebo se v pravidelných intervalech stahují data z jiných systémů, kdy tyto systémy poskytují rozhraní nejčastěji přes webové služby.

Technologicky používáme WFC služby nebo ASP.NET API.

–– Ke stažení

  • video
  • letak
  • studie
  • zprava
  • ostatni