zpět na seznam...

Školicí centrum IT společnosti WEBCOM podnikatelským projektem roku 2014

Agentura CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ocenily 9. listopadu 2015 nejúspěšnější podnikatelské projekty roku podpořené z evropských dotací a udělily ceny v celkem 10 kategoriích. V kategorii Školicí střediska se jako druhý umístil projekt Školicí centrum IT společnosti WEBCOM.

Společnost  WEBCOM se zaměřuje  na tvorbu databází,  internetových  aplikací  a  podnikových informačních systémů. Pořídila a zrekonstruovala třípodlažní objekt v Brně, kde nyní provozuje vlastní školicí středisko pro zaměstnance i zákazníky a partnery.


Foto: Olga Konečná, HR ředitelka společnosti, přebírá ocenění za projekt Školicí centrum IT společnosti WEBCOM

Nominace se rekrutovaly z řad podnikatelských projektů podpořených ze strukturálních fondů EU a státního rozpočtu úspěšně dokončených v loňském roce. Agentura CzechInvest a Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR slavnostně vyhlásily vítězné projekty toto pondělí v Malostranském paláci v Praze. Oceněné projekty vybírala porota z těch, které loni úspěšně čerpaly evropské dotace z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007-2013 Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Ten se zaměřuje na podporu rozvoje českého průmyslu a služeb, podporu inovací a zavádění výsledků výzkumu a vývoje do praxe.

Operační program Podnikání a inovace dlouhodobě patří k nejlépe čerpaným operačním programům v republice. Na projekty zejména malých a středních podnikatelů z něj bylo dosud proplaceno přes 82 miliard korun, což je více než 90 procent původní alokace. Za uplynulých sedm let tak bylo podpořeno téměř 12 tisíc podnikatelských projektů. „Tyto projekty dokazují, že um, nápady a  zlepšování jsou českým lidem vlastní,“ říká generální ředitel agentury CzechInvest Karel Kučera. „Zaslouží si naši podporu, protože zvyšují kvalitu našich výrobků a zajišťují jim úspěch. I proto je v novém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost na podobné projekty připraveno přes 132 miliard korun,“ zdůrazňuje.

Celou tiskovou zprávu a podrobnější výsledky soutěže Podnikatelský projekt roku 2014 včetně 2. a 3. míst a zároveň stručné popisy jednotlivých vítězných projektů najdete zde.
Převzato z tiskové zprávy Agentury CzechInvest.